About | Mobile App Developer

HakkımdaHakkımda

hakkımda..

Merhaba, Mobil Yazılım ve Yapay Zeka alanlarında çalışıyorum. Android ve IOS işletim sistemlerine Native uygulamalar geliştiriyorum. Yapay Zeka alt dallarından Genetik Algoritma, Makine öğrenmesi, Yapay Sinir Ağları ve Derin Öğrenme alanında çalışmalara devam etmekteyim.

Yapay zeka alanında ki gelişmeleri Mobil uygulamalara birleştirerek insan hayatını kolaylaştıran mobil uygulamalar yazmayı hedeflemekteyim.

Tüm alanlarda ki çalışmalarıma web sitemden erişebilirsiniz. Web sitemin haricinde Github ve Gist profillerimden de tüm çalışmalarımın kaynak kodları inceleyebilirsiniz.

Tüm alanlarda ki çalışmalarıma, sol üstteki menü simgesini tıklayarak, kategorileri seçip erişebilirsiniz. Tüm projelerime kısa açıklamalarıyla Projects bölümünden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

İletişim için aşağıdaki “Mesaj Formu” nu doldurup gönderebilirsiniz veya info@bulentsiyah.com adresine e-Posta yollayabilirsiniz. LinkedIn haricinde diğer sosyal ağlarda üyeliğim bulunmamaktadır.

03/2018 2018

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi | Tensorflow

Bu kursta Google’ın Kasım 2015’de açık kaynak hale getirdiği Yapay Zeka kütüphanesi olan TensorFlow’la yapay sinir ağları ve modeller geliştirilmesi anlatılmıştır. Makine Öğreniminin Temelleri, Yapay Sinir Ağları, Katmanlar, Aktivasyon Fonksiyonları, Optimizasyon Algoritmaları, Backpropogation, Overfitting, Konvolüsyonel Sinir Ağları, MNIST , CIFAR-10 ve ImageNET Datasetleri, Transfer Learning, Deep Dream, RNN, LSTM, Tensorboard, Keras
Detaya boğmadan ama dolu dolu vermiş olduğu bilgilerle çok faydalı bir kurs oldu. Özellikle örnek kodlar aklımdaki soru işaretlerinin çoğunu süpürdü.

Sertifikam: https://www.udemy.com/certificate/UC-58Z8FY35/

03/2018 2018

iOS 11 & Swift 4: Başlangıçtan İleri Seviyeye Mobil Uygulama

Kurs içeriğinde: Swift 4 Temelleri, Layout, Sketch ile Dizayn Yapmak, Push Notifications ,Parse, Firebase, iOS 11 Extra Özellikleri, Cocoapods, OneSignal ,Sunucular İle Çalışmak ,Amazon Server Kurulumları ,Sosyal Medya Uygulamaları ,Machine Learning ,Sprite Kit İle Oyun Yazmak bulunmaktadır.

Sertifikam: https://www.udemy.com/certificate/UC-MFHQ8ZEG/

03/2018 2018

Kotlin Programlama Eğitimi

Google 2017 I/O etkinliğinde Kotlini Android için resmi dil olarak duyurdu ve Kotlin popülerliğini arttırdı. Bu sayede birçok geliştirici Javadan Kotline geçiş yaptı. Kotlinin Java ile beraber çalışabiliyor olması, az kod yazarak çok iş yapabilmesi, kolay öğrenilebiliyor ve okunabiliyor olması Kotlini tercih etmeniz için sadece birkaç sebep. Almış olduğum bu kursta değişkenler, karar yapıları ve döngüler, collection yapıları, nesne yönelimli programlama temelleri (OOP), fonksiyonel programlama gibi Kotlin programlama dilinin özellikleri öğrendim

Sertifikam: https://www.udemy.com/certificate/UC-YL178IHR/

14/02/2018 2018

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi 2018

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI); ilgili tüm paydaşların destek verdiği, Türkiye’de yapay zekanın gelişmesi ve kalkınmaya yüksek katma değer sağlamak için yürütülen bir girişimdir.

Zirve ile ilgili notlarım:

Finans, Ticaret ve Üretim Panelleri oldu, Yapay zeka ve etik konusu konuşuldu. Türkiye’de Yapay zeka ne aşamada nelere ihtiyaç var bunlar tartışıldı. Tüm zirveyi izlemenizi tavsiye ederim. Artık 2018 ve AI First, 2012 den beri insandan daha iyi gören, tanıyan sistemler geliştirildi. Artık şirketlerin bir yapay zeka stratejisi olmalı. Yapay zekanın 3 aşaması var ANI(Artificial Narrow Intelligence), AGI(Artificial General Intelligence ) ve ASI(Artificial Super Intelligence) (bunların ne olduğuna bakmak isterseniz https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-Artificial-General-Intelligence-and-Artificial-Super-Intelligence). Şuan ANI aşamasında çok başarılı çözümlerimiz var ama AGI düzeyi ise önümüzde yüzyılda erişilecek seviyedir, ASI ise şuan için hayal. Girişimlere Startup’lara sürekli mesaj verildi bu alanda yapılacak çok şey var ve firmaların buna ihtiyacı var diye. Yazılım ve yapay zeka diğer tüm sektörler için kaldıraç özelliğine sahip olduğu vurgulandı. Sektörün ihtiyaçları sıralandı hem kamu hemde özel sektörün yapabilecekleri konuşuldu. Özetle yapay zeka alanında Türkiye’de farklı bir zirve yapılmış oldu. Tüm zirveyi izlemek için Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi Youtube Kanalı

10/02/2018 2018

Yapay Zeka Hakkında Gelişmeler Sunumum

Yapay zekayla ilgili gündemdeki haber, video, makale ve bilgi kaynağı olabilecek yazıların toplandığı ve sürekli güncellenen bu sunumun, yapay zeka fanları yaratması dileğiyle..

Sunumu indirmek/incelemek için tıklayınız Yapay Zeka Hakkında Gelişmeler.pptx

05/11/2013 2013

Turkcell M2M Teknolojileri Eğitimi

M2M, şirketlerin bilgi merkezleriyle makinalar arasında kablosuz iletişim kurulabilmesini sağlayan teknolojidir.

01/6/2015 - 2015 -

Geobilgi Bilişim Teknolojileri Şirketinde Mobil Uygulama Geliştirici olarak çalışıyorum. Firmanın güncel teknolojileri takip etmesi ve butik yazılımlar geliştirmesinden dolayı IOS ve Android İşletim sistemlerine uygulamalar geliştirdim. Firmanın güçlü yazılım ekibiyle birlikte kısa zamanda onlarca projede yer aldım.

30/6/12 - 01/6/152012 - 2015

ROTA İnternet Teknoloji Hizmetleri Ltd Şirketinde Mobil Uygulama Geliştirici olarak çalıştım. Araç takip firması olması dolayısıyla Android Cihazların Takibi ve Coğrafi Bilgi Sistemleri alanlarında uygulamalar geliştirdim.

01/9/2008 - 01/6/20122008 - 2012
Lisans Eğitimi

Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2012 yılında (3.06/4) mezun oldum. Üniversitenin İskenderun Kampüsünde eğitim gördüm. Mühendislik Fakültesi 2015 yılında yeni kurulan İskenderun Teknik Üniversitesi‘ne bağlanmıştır.