About | Mobile App Developer

HakkımdaHakkımda

hakkımda..

Merhaba, 2012 den itibaren Yapay Zeka ve Mobil Yazılım alanlarında çalışıyorum, İstanbul’da yaşıyorum. Android ve IOS işletim sistemlerine uygulamalar geliştiriyorum. Yapay Zeka alt dallarından Genetik Algoritma, Makine öğrenmesi, Yapay Sinir Ağları ve Derin Öğrenme alanında öğrenme ve araştırma çalışmalarına devam etmekteyim.

Yapay zeka alanında ki gelişmeleri Mobil uygulamalara birleştirerek insan hayatını kolaylaştıran uygulamalar yazmayı hedeflemekteyim.

Tüm alanlarda ki çalışmalarıma, sol üstteki menü simgesini tıklayarak, kategorileri seçip erişebilirsiniz. Bu sitenin haricinde Github ve Gist profillerimden de tüm kaynak kodları kullanabilirsiniz. Tüm projelerime kısa açıklamalarıyla Projects bölümünden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

İletişim için aşağıdaki “Mesaj Formu” nu doldurup gönderebilirsiniz veya info@bulentsiyah.com adresine e-Posta yollayabilirsiniz. LinkedIn haricinde diğer sosyal ağlarda üyeliğim bulunmamaktadır.

14/02/2018 2018

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi 2018

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI); ilgili tüm paydaşların destek verdiği, Türkiye’de yapay zekanın gelişmesi ve kalkınmaya yüksek katma değer sağlamak için yürütülen bir girişimdir.

Zirve ile ilgili notlarım:

Finans, Ticaret ve Üretim Panelleri oldu, Yapay zeka ve etik konusu konuşuldu. Türkiye’de Yapay zeka ne aşamada nelere ihtiyaç var bunlar tartışıldı. Tüm zirveyi izlemenizi tavsiye ederim. Artık 2018 ve AI First, 2012 den beri insandan daha iyi gören, tanıyan sistemler geliştirildi. Artık şirketlerin bir yapay zeka stratejisi olmalı. Yapay zekanın 3 aşaması var ANI(Artificial Narrow Intelligence), AGI(Artificial General Intelligence ) ve ASI(Artificial Super Intelligence) (bunların ne olduğuna bakmak isterseniz https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-Artificial-General-Intelligence-and-Artificial-Super-Intelligence). Şuan ANI aşamasında çok başarılı çözümlerimiz var ama AGI düzeyi ise önümüzde yüzyılda erişilecek seviyedir, ASI ise şuan için hayal. Girişimlere Startup’lara sürekli mesaj verildi bu alanda yapılacak çok şey var ve firmaların buna ihtiyacı var diye. Yazılım ve yapay zeka diğer tüm sektörler için kaldıraç özelliğine sahip olduğu vurgulandı. Sektörün ihtiyaçları sıralandı hem kamu hemde özel sektörün yapabilecekleri konuşuldu. Özetle yapay zeka alanında Türkiye’de farklı bir zirve yapılmış oldu. Tüm zirveyi izlemek için Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi Youtube Kanalı

10/02/2018 2018

Yapay Zeka Hakkında Gelişmeler Sunumum

Yapay zekayla ilgili gündemdeki haber, video, makale ve bilgi kaynağı olabilecek yazıların toplandığı ve sürekli güncellenen bu sunumun, yapay zeka fanları yaratması dileğiyle..

Sunumu indirmek/incelemek için tıklayınız Yapay Zeka Hakkında Gelişmeler.pptx

11/10/2017 - 13/12/20172017

Android Uygulama Geliştirme Eğitim Programım (10 Hafta, 60 Saat)

Hazırlamış olduğum eğitim programında, tüm katılımcıların Android hakkındaki temel kavramlara hakim olması, eğitim sonunda hedeflenmiş uygulama benzerinde uygulamalar yazabilmesi ve uygulama yazarken karşılaşılacak sorunların üstesinden gelebilmesi sağlanmıştır.

Eğitim içeriği, en özet bilgilerle ve en hızlı şekilde Android uygulama geliştirme için oluşturulmuştur. İçerik hazırlanırken tüm gereklilikler göz önüne alınmıştır. Orta düzey bir uygulamadaki tüm beklentileri yerine getirebilecek şekilde başarıyla uygulama geliştirilmesi sağlanmıştır.

İstanbul Pendik Belediyesi, Yazılım Birimi ile yaklaşık 10 Hafta, 60 saat sürmüş ve 7 katılımcı ile tamamlanmıştır. Hazırlamış olduğum eğitim dokümanını incelemek için tıklayınız Android Uygulama Geliştirme Eğitim Programı.pdf

05/11/2013 2013

Turkcell M2M Teknolojileri Eğitimi

M2M, şirketlerin bilgi merkezleriyle makinalar arasında kablosuz iletişim kurulabilmesini sağlayan teknolojidir.

01/6/2015 - 2015 -

Geobilgi Bilişim Teknolojileri Şirketinde Mobil Uygulama Geliştirici olarak çalışıyorum. Firmanın güncel teknolojileri takip etmesi ve butik yazılımlar geliştirmesinden dolayı IOS ve Android İşletim sistemlerine uygulamalar geliştirdim. Firmanın güçlü yazılım ekibiyle birlikte kısa zamanda onlarca projede yer aldım.

30/6/12 - 01/6/152012 - 2015

ROTA İnternet Teknoloji Hizmetleri Ltd Şirketinde Mobil Uygulama Geliştirici olarak çalıştım. Araç takip firması olması dolayısıyla Android Cihazların Takibi ve Coğrafi Bilgi Sistemleri alanlarında uygulamalar geliştirdim.

01/9/2008 - 01/6/20122008 - 2012
Lisans Eğitimi

Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2012 yılında (3.06/4) mezun oldum. Üniversitenin İskenderun Kampüsünde eğitim gördüm. Mühendislik Fakültesi 2015 yılında yeni kurulan İskenderun Teknik Üniversitesi‘ne bağlanmıştır.