Projects-Others – Deep Learning Engineer

Projeler-DiğerProjeler-Diğer

IOS ve Android mobil uygulamalar, yapay zeka programları ile diğer çalışmalarım listelenmektedir.
01 EKİM 20172017

Bu uygulamanın bir yıllık güncellemeleri tarafımca yapılmıştır. (2017 – 2018)
Portakal Çiçeği Karnavalı resmi uygulamasıdır. Karnavala ve Adana’ya dair her şey bu uygulama içindedir. Sadece karnaval zamanı değil, her zaman Adana için referans olarak kullanabilecek bir uygulamadır. Her yıl Nisan ayında düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı’nı kullanıcıların daha etkin şekilde yaşayabilmeleri, Adana’nın zengin mutfağı, kültürü ve tarihi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeleri, Takvim uygulaması ve etkinlik haritası sayesinde hiçbir etkinliği kaçırmamaları için bu uygulamayı geliştirilmiştir.

Arayüz

Türü

30 AĞUSTOS 20172017

Uygulama ile kayıtlı aile bireylerine ait bazı bilgileri ve tüm özel günleri kayıt edebilirsiniz. Kayıtlı bu özel günlerin kaç saat önceden uyarılması istendiyse o sürede gelen bildirimle takviminizi sık sık kontrol etmeden haberdar olursunuz. Bu uygulama ile unutup ıskaladığınız gün kalmayacaktır. Bunun haricinde uygulama kişileri arama sıklığınızı kontrol edip arama seyrekleşmeye başladığında bildirimle size aramayı unutmuş olabileceğiniz şeklinde de uyarıda bulunur.

Uygulamanın Play Store’daki tam açıklaması:

Family Reminder ile tüm sevdiklerinize ait özel günleri kaydedebilirsiniz. Bu özel günleri için ne zaman uyarılacağınızı seçebilirsiniz. Artık evlilik yıl dönümlerini, doğum günlerini hatta en ufak ayrıntısına kadar özel günlerinizi kaydedin ve sevdiklerinize unutmadığınıza belirtip mutlu edin. Family Reminder ile Sevdiklerinize Dair Herşeyi Hatırlayın.

Arayüz

Türü

20 MART 20172017

Stop Second Call, sizin önemli görüşmelerinizin engellenmemesini hedefleyen bir programdır. Tüm iletişim uygulamalarında kesintisiz iletişimi sağlar. Önemli görüşmelerinizi yaparken 3. kişinin sizi araması ile görüşmeleriniz kesilmeyecek, siz kesintisiz olarak görüşmenize devam edebileceksiniz. Gelebilecek 2. aramalarda kesilmeleri önleyerek görüşmelerinizde kesintisiz sesli ve görüntülü görüşmelerinizin tadını çıkarın.
Önemli görüşmeler esnasında olabilecek kesilmeleri önler. Buna bütün Android uygulamalarında yaptığınız görüşmeler dahildir. Engellenen kişileri listeleyerek daha sonradan bunları görebilmenizi sağlar. Gelen ikinci çağrıları durdurduğu anda size bir sesli bildirim gelir. Böylelikle acil bir durum olup olmadığını kontrol etmenize olanak sağlar. Uygulamaya Kısıtlama Aracı ile telefonunuzda istediğiniz uygulamalara bu kısıtlama verirken istediğiniz uygulamalar içinse kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Arayüz

Türü

12 TEMMUZ 20162016

Uygulamanın amacı yaşlı ve bakıma muhtaç hastaların nabız durumlarını ve konumlarını sürekli kontrol etmektir. Konum izlemede özellikle Alzheimer hastalarının kaybolma vakalarının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Nabız ölçümü Android işletim sistemli kol saatlerin içinde bulunan nabız sensörleri ile yapılmaktadır. Tüm veriler Hasta Takibi Merkezine aktarılarak kayıt altında tutulmaktadır. Nabız ve konum için kısıt veya alarmlar oluşturulabilmektedir. Bu alarmlar sayesinde, örneğin nabız değerlerinin belirtilen aralıktan farklı bir değer okunması durumunda hastanın kontrol yetkisindeki kişiler bilgilendirilir. Bu durum konum içinde geçerlidir, örneğin belirlenmiş bir alandan çıkan hastanın kontrol yetkisindeki kişileri bilgilendirmektedir.

Arayüz

Türü

04 NİSAN 20162016

Uygulama, sahadaki personelin çalışmasını kontrol etme ve batarya tüketmeden konum takibini yapmaktadır. Çalışma kontrolü, görev yerine ait önceden tanımlı barkot okutularak yapılabildiği gibi, talep halinde fotoğraf çekme (kesinlikle kamera dışından alınması engellenmektedir), imza alma, form doldurma, video çekme, NFC okutma gibi birçok fonksiyonla da yapılmaktadır.

Uygulama hiçbir anormal kullanıma (uygulama belirlediğiniz şifre girilmeden kaldırılamaz, durdurulamaz, sahta konum veya diğer işlemler yapılamaz) izin vermediği için direkt personelin çalışma performansını ölçebilirsiniz. Personel cihazın saatiyle oynasa dahi gerçek zamanlı işlemler yapmaktadır. Çevirimdışı çalışabildiği için internet paketinizde olmasına gerek yoktur wifi bulduğu anda tüm verileri sisteme aktarabilmektedir.

Uygulamanın bağlı olduğu web arayüzde bulunmaktadır, web ara yüzden çalışma veya konum raporları alınabilmektedir.

Arayüz

Türü

25 ŞUBAT 20162016

Afet öncesinde hazırlık, bilgilendirme gibi fonksiyonları içerir. Afet anında oluşan durumla ilgili bilgi gönderme ile hasar tespitini hızlandırma ve gerekli destek temini hedeflenmiştir. Afet sonrasında da hızlı şekilde organize olma ve ihtiyaçların periyodik ve sağlıklı bir şekilde karşılanması hedeflenmiştir.

Uygulama ile kullanıcının bulunduğu bölgede gerçekleşen depremlerin harita üzerinde gösterimi yapılmaktadır. Bu sayede artçı ve diğer ana depremlerin izlenmesi sağlanabilir. Anlık duyurular ile afet anında ihtiyaçların doğru yönetilmesi sağlanabilir. Örneğin yiyecek ve barınma nereden temin edileceğine yönelik sürekli duyurular ile afetzedelerin ihtiyaçları hızlı ve doğru biçimde giderilebilir. Uygulamada bulunan afet çantam bölümü ile deprem veya benzer afetlere hazırlık yapılması sağlanabilir. Anket Gönder menü seçeneği ile oluşan hasarın ilk andan itibaren tespiti hızlandırılabilir. Temelde uygulamanın amacı afet öncesi, anı ve sonrasında afetzedeleri en iyi şekilde yönetilmesini sağlamaktır.

Arayüz

Türü

12 ŞUBAT 20162016

Mobil Kent Rehberi Uygulaması; il merkezi için, kente gelen yerli-yabancı turistlerin tarihi, kültürel ve turistik mekanlara ulaşabilmesini ve bu mekanlar hakkında bilgi edinebilmesini amaçlamaktadır.

Uygulama ile il merkezi içerisindeki hastaneler, kafeler, camiler, bankalar, akaryakıt istasyonları, kamu hizmetleri, okullar, alış-veriş merkezleri, taksi, otobüs ve tramvay durakları, müzeler gibi noktaları içermektedir. Ayrıca sahip olduğu toplu taşıma menüsü ile gidilmek istenen mekanlara, il merkezinde bulunan tramvay ve otobüs hatlarını kullanarak kişinin bulunduğu noktadan kolaylıkla ulaşabilmesine olanak sağlamaktadır.

Arayüz

Türü

05 OCAK 20162016

Xamarin platformunda IOS ve Android işletim sistemleri için geliştirilmiştir. PT Agent uygulamasının verilerini Check-In ile aktarma uygulamasıdır.

Uygulama, başka bir uygulama olan PT Agent Uygulamasının yüklü bulunduğu cihaz hakkındaki şifrelenmiş bilgileri ana merkeze aktarmaktadır. Promotörlerin içinde bulunduğu gruplar arasında mesajlaşma özelliği bulunmaktadır. Mesajlaşma da fotoğraf paylaşımı da yapılabilmektedir. Uygulama ile Promotörlerin yapmış olduğu satış verileri de aktarılabilmektedir. Promotöre ait duyurular görüntüleme fonksiyonlarına sahiptir.

Arayüz

Türü

10 HAZIRAN 20162016

Uygulamanın amacı önceden tanımlanmış olan wifi bağlantılarına gün içerisinde erişimin sağlandığı ilk ve son anları izlemek. Elde edilen veriler ile iş yerine giriş ve çıkış zamanlarının tespit edilmesi amaçlanmıştır. Sisteme bağlanırken cihaz imei veya mac adresi gibi ayırıcı bilgiler kullanılacağı için herhangi bir yanıltıcı bilginin (Başkasının yerine login olma önlenmiştir) önüne geçilmektedir. Cihazın tüm wifi ayarları dinlendiği için wifi ayarlarının açılıp kapatılması gibi zamanlarda ayrıca izlenmektedir.

Arayüz

Türü

6 MART 20162016

Uygulamanın amacı Barkod’u bulunan bir belgenin taratılarak sistemde sorgulanması ve belgeyle ilgili bir yapılan işlemlerin fotoğraflanıp sisteme gönderilmesi iletilmesi sağlanmıştır. Çekilen fotoğraf üzerinde kırpma işlemleri de yapılabilmektedir.

Uygulama belgeleri taratma ve fotoğraf çekme fonksiyonları ile farklı işlemler için özelleştirilebilir. Örneğin Müşterisini ait tanımlayıcı bir Barkod okutularak müşteri hakkında bilgiler alındıktan sonra varsa bir görüşme veya anlaşma detayı fotoğraflanarak sisteme başarılı bir şekilde iletilebilir.

Arayüz

Türü

01 ARALIK 2015 2015

Uygulama bağlı olduğu medya sunucunun görüntü ve anons dosyalarının oynatma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Uygulama aynı zamanda RTMP Client özelliği ile mevcut yayın durumuna gösterebilmektedir. Uygulama hiçbir şekilde ekrandan kaldırılamayan, herhangi bir çökmeye rağmen tekrar başlayan ve kendi kendini güncelleyip açılma gibi özellikleri mevcuttur. Ayrıca iç veritabanına sistemin durumunu da loglayabilmektedir.

Arayüz

Türü

21 EKİM 20152015

Uygulama Xamarin platformunda IOS ve Android işletim sistemleri için geliştirilmiştir. Uygulama ile personellerinizi görevlendirerek herhangi bir konuyla ilgili yerlere gidip checkin yaparak, görevin konumlarını belirlemeleri amaçlanmıştır. Tüm veriler sunucu tarafına aktarılır. Web ara yüzünde görev yönetme, verileri harita ekranından görüntüleme ve değerlendirme işlemleri yapılabilmektedir.

Arayüz

Türü

20 TEMMUZ 20152015

Uygulama, cihaz hakkındaki kullanım istatistiklerini tutar. Yüklü olduğu cihazın kullanım veya gösterim sıklığını ölçerek temel kullanım istatistiklerini tutar. Bu istatistikler, cihazın ekran ara yüzünün kaç defa açıldığı, ara yüzün en son açıldığı zaman, cihazın toplam açık kalma süresi, batarya durumu, ortalama tüketimi ve şarj olma durumu gibi bilgilerdir. Bu bilgiler özel şifreleme algoritması ile şifrelenip QR koda dönüştürülür. Bilgiler Promotör Denetleme ve Veri Aktarım  veya Promotörün kendine ait kod ve şifresi ile ana merkezde raporlanmak için aktarılır.

Arayüz

Türü

18 MAYIS 20152015

Uygulamayla tablet arayüzünden kendi konumu ve etrafındaki diğer minibüs araçlarıyla olan mesafe ve süre bilgilerini bulunduğu ekranlar mevcuttur. Bunun dışında tablet ön ve arka kamerasına bağlanıp anlık canlı izleme imkanı sunar. Canlı yayın talebini alan tablet, kullanıcıdan bağımsız tablet kamerasını açıp görüntüyü aktarır. Uygulama sürekli olarak görüntüleri tablet içine döngüsel kaydedip kaza anında kullanılabilir delil haline getirir.

Arayüz

Türü

18 NİSAN 20152015

Uygulama ile sahada görev yapan personele görev atama, personeli takip etme, görevi yerine getirme performansını denetleme (işleri toplam bitirme süresi ve doğru yerde göre yaptığına emin olma) ile iş verimini yükseltmek haricinde bilgi topla ve aktarma işlemini otomatik hale getirmek amaçlanmıştır. Sahadaki personele atabilecek görevler: Ziyaret gerçekleştirme, form doldurma, fotoğraf çektirme, anket yapma, barkod okutma, imza alma gibi işlemlerden oluşur. Bu görevler sistem tarafından veya personel tarafından tablete eklenebilir. Uygulama aynı zamanda çevirim dışı çalışma özelliğine sahip olduğundan her zaman internet bağlantısı gerektirmez.

Çalışmanın ekran görüntüleri: https://www.bulentsiyah.com/saha-operasyonlari-uygulamasi-android/

Arayüz

Türü

16 MART 20152015

Uygulamayla yüklü telefonda hiçbir şekilde durdurulamayan, silinemeyen ve arka planda çalışan bir takip uygulamasıdır. Uygulama ana uygulamalar menüsünde gizlenmektedir. GPS in yüksek batarya tüketimini önlemek için algoritma geliştirilmiştir. Örneğin bu algortimada kapalı mekanda olduğu müddetçe GPS araması yapılmayarak batarya tasarruf sağlar. Uygulama GPS harici ağ konum verilerini de sistemle paylaşabilmektedir.

Arayüz

Türü